fbpx

Jakie wycinarki laserowe warto stosować do obróbki blach?

Czasy, gdy cięcie blach odbywało się przy pomocy narzędzi mechanicznych dawno się skończyły. Obecnie stosowane są zaawansowane, zautomatyzowane maszyny, które nie tylko ułatwiają cały proces, ale również zwiększają jego dokładność. Jednocześnie przekładają się na mniejsze koszty, więc właściwie dobrana wycinarka może tylko i wyłącznie przynieść korzyści zakładowi przemysłowemu czy warsztatowi. Jednak, jak wybrać najlepszą technologię? W tym artykule wskażemy, jakie rozwiązania są dostępne na rynku oraz które my polecamy.

Dlaczego właściwy wybór jest tak ważny?

Jak już wspomnieliśmy wyżej wycinarki laserowe posiadają wiele zalet, które przekładają się na wydajność oraz rozwój zakładu, w którym są wykorzystywane podczas realizacji zleceń wymagających obróbki blach. Warto w szczególności zauważyć, że obecnie od współczesnych przedsiębiorstw często wymaga się stosowania nowych technologii – obecni i potencjalni klienci doskonale zdają sobie sprawę, że w ten sposób usługa będzie ich kosztować mniej, a jednocześnie zostanie wykonana lepiej. Przy tym wszystkim nie można zapominać, że dobór technologii powinien być uzależniony od sposobu działania zakładu, a także charakteru najpopularniejszych zleceń.

Dostępne na rynku rozwiązania

Skupimy się przede wszystkim na trzech najpopularniejszych technologiach, choć warto wspomnieć, że na rynku regularnie pojawiają się nowe mniej lub bardziej skuteczne propozycje (jednak większość z nich nie przyjmuje się w powszechnym stosowaniu). Nadal najczęściej można spotkać się z cięciem laserem CO2, czyli połączenia gazu z impulsem napięcia elektrycznego. W ostatnich latach na popularności zyskała technologia światłowodowa, która udowodniła, że już i tak sprawny oraz dokładny proces można nadal ulepszyć. Ostatnią propozycją jest DDL (Direct Diode Laser), która choć przydatna nie dorównuje metodzie światłowodowej.

Co polecamy?

Tak naprawdę zastanawiając się, jakie wycinarki laserowe warto stosować do obróbki blach warto rozważyć wyłącznie technologię gazową oraz światłowodową. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, gdzie porównujemy cięcie laserem Fiber oraz CO2. Pozwoli to Państwu podjąć świadomą decyzję, dopasowując rozwiązanie do potrzeb zakładu podczas obróbki blach.
Udostępnij